Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip skaityti EPUB formato knygas, kodėl leidžiate būtent šiuo formatu?

EPUB – populiarus nemokamas atviras elektroninių knygų standartas, priimtas Tarptautinio skaitmeninės leidybos forumo (IDPF). Šis standartas niekaip nesusijęs su konkrečiais kompiuterinės ar programinės įrangos gamintojais, dėl to mums yra priimtiniausias. Plačiau apie EPUB skaitykite Wikipedijoje, ten rasite ir sąrašą programų, reikalingų EPUB knygoms skaityti. O mes iš savo patirties rekomenduojame nemokamus variantus:

 • Android“ išmaniesiems telefonams ir planšetėms, “Windows“ kompiuteriams, išmaniesiems ir planšetėms – programą “FBReader“.
 • iPhone“ ir “iPad“ – programėlę “iBooks“.
 • Visiems kompiuteriams su naršykle “Firefox“ – jos įskiepį “EPUBReader“.
 • Visiems kompiuteriams su naršykle “Google Chrome“  – jos įskiepį “Readium“.

Vaizdinių patarimų, gudrybių ir kitokių siužetėlių, susijusių su elektroninėms knygomis ir jų skaitymu, galite rasti mūsų Youtube kanale.

Jei manote, kad dėmesio nusipelno kuri nors kita EPUB skaitymo priemonė (ar kitas elektroninių knygų formatas), pasidalinkite nuomone žemiau esančiuose komentaruose.

O jei EPUB formatas dėl kokių nors priežasčių netinka ar nepatinka – jį konvertuoti į kitokius formatus galima čia.

Kokia turi būti knyga, kurią noriu pateikti?

Dar kartą perverskite knygą, kuri Jums labiausiai patinka. Į ją ir orientuokimės.

Dydis – na, kad būtų ką “paimti į elektronines rankas“. Elektroninė leidyba neriboja leidinių nei į ilgį, nei į plotį, tačiau neleisime knygos iš vieno ar dviejų eilėraščių, apsakymų. Tarkime, taip: poezija – ne mažiau nei 40 eilėraščių, proza – ne mažiau nei 10 apsakymų.

Rašyba ir skyryba. Jei jau skaitote šį tinklalapį, vadinasi naudotis kompiuteriu, taip pat ir rašyti juo mokate. Pavyzdžių, kaip atrodo tvarkingi elektroninio pavidalo tekstai, rasite čia.

Struktūra. Knyga – išbaigtas kūrinys, turintis pavadinimą, pradžią ir pabaigą, o ne padrikų tekstų rinkinys. Pagalvokite apie savo knygos asmenybę – koks jos vardas, kurie jos bruožai turėtų pirmiausia kristi į akis skaitytojui.

Formatas. Geriausia, jei knyga bus “Word“ faile (DOC, DOCX). Bet tiks ir TXT, RTF, HTML ir panašūs tekstiniai failai.

Esu pensinikė iš Biržų (namų šeimininkė iš Pasvalio etc). Ar aš irgi galiu pasiūlyti savo knygą?

Be menkiausių abejonių! Skaitydami ir vertindami tekstus mes nematome, nežinome ir net nesidomime, kas Jūs, iš kur Jūs, koks Jūs. Viską lems tik Jūsų kūrybos kokybė.

Jau nesu naujas vardas lietuvių literatūroje (esu publikavęsis, išleidęs knygą), ar galiu teikti paraišką knygai išleisti?

Taip, teikti galite. Bet mes pasiliksime teisę nuspręsti, ar Jūsų vardas pakankamai naujas. Net jei ne, bet pasiūlysite nuostabią naują knygą – ką gi, turbūt neatsispirsime pagundai.

Kaip atrenkate, kurias knygas išleisite?

Kiekvieną gautą knygą įvertina keli autoritetingi “Naujo vardo“ ekspertai, rašo pastabas apie knygos silpnybes ir stiprybes, skiria jai balus nuo 1 iki 10. Didžiausią balų vidurkį surinkusios  knygos išleidžiamos. Autoriams informacija apie gautus balus ir pastabas neteikiama, nebent “Naujas vardas“ įžvelgia tokių veiksmų prasmę ir naudą autoriui.

Ar mokate honorarus autoriams?

Mūsų biudžetas vertinant pinigais – minusinis, o vertė, kurią gauname, – tai galimybė skaityti naujų gerų autorių kūrinius. Šia verte mielai pasidalinsime čia.

Ar reikia autoriui susimokėti, kad išleistumėte knygą?

Ne. Autoriui knygos išleidimas kainuoja tik bemieges naktis ir nei vieno euro.

Ar būtina failą su knyga įkelti į tą velnio neštą “Uploadfiles.io“?

Būtina. Nebent esate išmanusis kompiuterio naudotojas ir dėl kokių nors priežasčių pirmenybę suteiksite kitai failų persiuntimo sistemai, nereikalaujančiai atsisiuntėjo registravimosi. Tada paraiškos eilutėje “Nuoroda į failą Uploadfiles.io svetainėje“ įrašykite savo nuorodą.

Niekaip negaliu įkelti knygos į “Uploadfiles.io“ (ar įterpti paraiškoje nuorodos ir pan.). Ką daryti?

Jei elektroniniai dievai galutinai nusisuko nuo Jūsų, eilutėje “Nuoroda į failą Uploadfiles.io svetainėje“ įrašykite “nėra“ ir apie nesėkmę praneškite paraiškos skiltyje “Jūsų pastabos“. Ieškosime kitos išeities.

Kada išleisite mano knygą?

Jei užpildėte paraišką šiandien, rytoj knyga greičiausiai dar nebus išleista. Pirmiausia susisieksime su Jumis ir pranešime, kad knygą gavome. Toliau mažiausiai trys vertintojai skaitys knygą ir ją įvertins, tai truks mėnesį ar kelis. Po įvertinimo pranešime, ar nutarėme leisti jūsų knygą. Jei būsime nutarę leisti – knygą greičiausiai dar skaitys stilistas, korektorius, ji bus maketuojama. Vėl mėnuo ar keli.

Užpildžiau parašką knygai išleisti (ar rašau jums komentarus, laiškus ir pan.), bet negaunu jokio atsakymo. Kodėl?

Gali būti, kad dėl kokių elektroninio pašto ar kitų kompiuterinių sistemų sutrikimo negavome Jūsų paraiškos (laiško, komentaro). Jei tylime daugiau nei dvi savaites – pildykite paraišką (rašykite laišką, komentarą) dar kartą.

Jei mėginote elgtis nekorektiškai (rašyti įžeidžiančius, diskriminuojančius komentarus, niekines paraiškas ir pan.), greičiausiai esate blokuojamas ar tiesiog ignoruojamas. Po kokio pusmečio gausite antrą šansą.

Ar jūsų leidykla legali?

Taip. Esame elektroninių knygų leidėjų asociacija “Naujas vardas“, vykdanti gana unikalų interneto projektą – ieškome naujų lietuvių literatūros autorių, nesavanaudiškai atsijojame pelus nuo grūdų, nesavanaudiškai perimame iš autorių leidybos rūpesčius ir nesavanaudiškai suvedame autorius su skaitytojų ratu.

Neradote atsakymo? Ieškokite jo žemiau esančiuose komentaruose, arba užduokite ten savo klausimą.
Komentarai
 1. Nis parašė:

  Kokių prozos žanrų geriau nesiūlyti? Pavyzdžiui, ar fantastika siūlytina ar ne?

  • Naujas vardas parašė:

   Fantastika siūlytina. Iš esmės visi prozos žanrai priimtini. Gal kiek sudvejotume dėl kritikos, politikos ir pan. veikalų – bet tik dėl to, kad orientuojamės į grožinę literatūrą.

 2. Lemties gynėjas parašė:

  kur publikuojamos išleistos Knygos? Ir ar autorius gali tikėtis pajamų (honorarai, pirkėjai, prenumeratoriai ar dar kitokios formos) už parašytą Knygą ir išleidęs ją pas jus?

  • Naujas vardas parašė:

   Knygos publikuojamos naujasvardas.lt svetainėje. Ateity gali būti publikuojamos ir kitose interneto svetainėse. Dėl autoriaus pajamų – projektas nekomercinis, jei autorius planuoja uždirbti iš kūrybos, jam derėtų kreiptis į komercines leidyklas. “Naujas vardas“ GALI organizuoti honorarų mokėjimą autoriams, atsiradus šią idėją palaikančioms šalies verslo įmonėms ar valstybės struktūroms.

 3. Rokas parašė:

  Jei jūs išleidžiate mano knygą, ar galiu ją išsileisti dar kur nors, ar tampu pririštas kokiam nors laiko tarpui pas jus?

  • Naujas vardas parašė:

   Taip, galite. Jokio pririšimo jokiems laikotarpiams nėra.

   Situacija tokia: kiekvienas prie “Naujo vardo“ knygos prisidėjęs kūrybinės srities darbuotojas – teksto autorius, dizaineris, viršelio autorius, redaktorius etc. – turi prigimtines autorines teises į savo indėlį išleistoje knygoje. Taigi, turime kolektyvinį autorinį kūrinį. Jei teksto autorius nutartų leisti knygą kitoje leidykloje – jis tai gali daryti, jei kitai leidyklai pateiks tik savąją indėlio į knygą dalį, t.y. neredaguotą, neformatuotą tekstą be viršelio – “pliką“, su kitų “Naujo vardo“ kūrybinių darbuotojų atliktu darbu nesusijusį rankraštį.

 4. Naujas vardas parašė:

  EPUB knygas “Android“ įrenginiuose patogu skaityti su “Alreader“. Labai simpatiška programėlė. Gaila, nėra lietuviško skiemenavimo, bet gana gana padoriai skiemenuoja su vokišku. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neverland.alreader

 5. Darau, Blė parašė:

  Ar publikuotumėte knygą, kurią aš pats pateikčiau visiškai pilnai paruoštą EPUB formatu, kitaip sakant, iš esmės galutinį produktą? 🙂

 6. Vygintas parašė:

  Knygos su neformalia leksika yra tinkamos? Gašlus humoras tinka? Absurdo ir idiotizmo kupinos knygos tinka? Greitai užbaigsiu savo knygą, ieškau kur galėčiau įmesti.

 7. Akvilė parašė:

  Ar būtų galima versti nežinomo užsieniečių autoriaus knygą?

 8. saulius parašė:

  Jei as noriu padaryti kazka svietejisko, tarkim knygeliu vaikams su dainelemis ir ju natomis,, iliustracijomis, tai turbut visiskai netinka elektroninis budas..?

 9. Regina parašė:

  Laba diena. Nedideliu tiražu esu išleidusi keturias knygas vidutiniškai po 400 puslapių kiekviena. Paskutinė knyga išleista šiandien.Tai apsakymai, apysakos, romanai. Noriu paklausti gal būtų galima išleisti elektroninę knygą, Jums pasirinkus savo nuožiūra iš rankraščių (word formate) kai kuriuos kūrinius, suteikti knygai naują pavadinimą, parinkti naują viršelį ir t.t. Būtų nauja knyga. Pagarbiai

 10. Naujas vardas parašė:

  Paprasta, bet labai neprasta nemokama el. knygų skaityklė Windows sistemai – “Sumatra PDF“. Rekomenduojame. http://www.sumatrapdfreader.org/free-pdf-reader.html

 11. darjus parašė:

  Ar galiu siulyti knyga kita kalba negu lietuviu? O tiksliau rusu arba lenku.

  • Naujas vardas parašė:

   Orientuojamės į lietuvišką grožinę literatūrą, bet neatmesime nei vieno genialaus kūrinio bet kuria kita mums įkandama kalba

 12. Victoria parašė:

  Sveiki, aš verčiu užsienio autorių fantastiką, tiksliau apsakymus ar trumpas istorijas. Ar būtų galimybė išleisti fantastikos rinkinį? Ir kas dėl autoriaus teisių turi derintis? Vertėjas ar Jūs? 🙂

 13. Liucin parašė:

  Kada planuojate kitos knygos leidima? Tiesiog beveik visas jau peskaiciau. 🙂

 14. Naujas vardas parašė:

  Interneto knygynai mūsų knygas įkelia savo nuožiūra, jie nėra niekaip įpareigoti būtinai įdėti viską, ką mes išleidžiame 🙂

 15. Milda parašė:

  Sveiki, turiu du mane dominančius klausimus:
  1) ar domintų ~35 psl prozos apsakymas (115.000 simbolių be tarpų), ar tokia apimtis per maža?
  2) ar kliūtis knygos išleidimui tas faktas, kad tekstas publikuotas asmeniniame bloge/ facebook’e/ kitame portale?

  • Naujas vardas parašė:

   Sveiki, Milda

   115 tūkst. spaudos ženklų – tikrai per mažai. Publikavimas bloge ar portale, jei pakartotinis publikavimas nepažeidžia autoriaus teisių, visai įmanomas. Bet atsiųskite, paskaitysime ir pažiūrėsime, ką daryti.

 16. Diana Artemis parašė:

  Kokios apimties turėtų būti novelių rinkinys? Ar jį ribotų spaudos ženklų kiekis?

 17. Algimantas parašė:

  Sveiki. Noriu su jumis susisiekti el pastu, kad atsiusciau istrauka is savo knygis.

 18. Violeta parašė:

  Sveiki. Aš nutariau išleisti savo pirmą eilių knygelę savo lėšomis ir ji tuoj bus išleista. Ar galiu tą pačią knygelę pasiūlyti leisti ir Jums?

 19. Laimutė parašė:

  Sveiki, mano romaną išleido literatūrinis fondas. Labai norėčiau elektroninės knygos, ar galiu tikėtis?

 20. Rugilė parašė:

  Sveiki, ar leidžiate receptų knygas?

 21. Edita parašė:

  Sveiki, pildžiau paraišką. Turėčiau gauti atsakymą, kad knygą gavote nurodytu el.paštu? Per kiek laiko patvirtinate, kad paraiška pasiekė adresatą?

 22. Joana parašė:

  Sveiki, ar išleidžiant el. knygą galima pateikti tik tekstus, ar gali būti pateikiamos ir autorinės nuotraukos, piešiniai? Dėkui

 23. Aistė parašė:

  Kodėl negalima atsisiųsti kai kurių knygų? Konkrečiu atveju – N. Niumano knygos “Kamilės ir Domo kosminiai nuotykiai“.

 24. Tomas parašė:

  Ar galima knygas atsisiuntus publikuoti internete?

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s