“Ukbaro enciklopedija“
„Ukbaro enciklopedijos“ autentiškumą ir archajiškumą įrodo faktas, kad pirmąkart apie galimą jos egzistavimą užsiminta dar 1940-aisiais – 73 metai prieš pirmąjį žinomą jos leidimą (užuominos autorius – toks Chorchė Luisas Borchesas). Intriguoja tai, kad tąkart užsiminta buvo abejotino realumo šalies, vadinamos Argentina (vedinys iš graikiško argonautų mito?), rašytiniuose šaltiniuose, tačiau literatūrologai vienbalsiai sutaria, kad „Ukbaro enciklopedija“ parašyta seniausia gyva pasaulio kalba – lietuvių.
Literatūros mokslo pasaulyje šiuo metu aktyviai diskutuojama, ar „Ukbaro enciklopedija“ nėra tikrasis ir vienintelis lietuvių (kitų autoritetų teigimu – ir (ar) argentiniečių) nacionalinis epas. Populiarėja teorija, kad Ukbaras esąs tikrasis legendinės Sarmatijos (įvairiuose šaltiniuose randamos variacijos Uqbar > Suqbar > Surqmar > Sarmatr) pavadinimas.
Elektroninė leidykla „Naujas vardas“ pirmą kartą pasaulio istorijoje pateikia skaitytojams visus iki šiolei atrastus, iš pirminių šaltinių rekonstruotus „Ukbaro enciklopedijos“ skyrelius originalo kalba.
Atsisiųsti EPUB formatu (į išmanųjį telefoną, planšetę, kompiuterį etc.)
Sveikinu!!! Valio!
Pirmasyk girdziu apie tokia enciklopedija.
Primena kažkokį fantasy stalo žaidimą vaidmenimis, kurie populiarūs amerikoj. Žodžiu “Kariai ir magai“ :D, Kūrinys suaugusių žmonių, kurie niekad taip ir nesuaugo. Nieko tame blogo nėra,tik nereikia pateikti kaip tikro daikto.
Gerb.MMM, niekada ir nedrįstume lygintis su Amerika.
O ar kas is tikruju suprato veikalo alegorija? Pradiza linksma, pamisusi, o su pabaiga sokiruojancia.