Loreta Puskunigė “Prieš skambutį. Po skambučio“

Trečia (ir antra elektroninė) šmaikščiosios autorės Loretos Puskunigės knyga. Šįkart – apie šių laikų pedagogų gyvenimą, mokyklos kasdienybę ir jos koreliaciją su mėnulio fazėmis.

Ką tik studijas baigusi mergina pradeda dirbti mokytoja. Ir nutinka jai visko – tiek gero, tiek blogo. Kaip ir kitiems mūsų pedagogams. Tačiau ne visi jų moka papasakoti apie savo darbą su tiek sarkazmo, autoironijos ir emocijų, kaip Loreta Puskunigė.

“Nors mokiniai kartais galvoja priešingai, tačiau mokytojai – taip pat žmonės. Taip, netekėjusios, išsiskyrusios, palaidojusios vyrą ar nelabai sėkmingai susituokusios mokytojos tikrai vaikšto į pasimatymus. Taip, pasitaiko, kad nueina į barą. Taip, taip, tikrai visko būna, jos kartais ir dūmą užtraukia. Ir ne, mokytojo profesija nėra tolygi cirko artistų darbui, nors vienas dvyliktokas man sakė priešingai. Dirbdama mokykloje supratau, kaip yra svarbu stebėti Mėnulio kalendorių – reikia iš anksto pasiruošti galimiems iššūkiams, kurių šiame darbe tikrai nestinga. Tuos kelerius metus, praleistus dirbant mokykloje, tikrai galima sutalpinti į keturias mėnulio fazes. Čia viskas keičiasi taip greitai, kad Mėnulio kalendoriaus stebėjimas tikrai visada į naudą. Juokaudavau, kad apie vieną dieną mokykloje galima parašyti romaną, nes kiekviena diena yra tikras nuotykis ar net išlikimo žaidimas. O galbūt net išlikimas civilizacijos nepasiekiamoje saloje – įsiaudrinę mokiniai kartais primena tikrus žmogėdras. Taip, jie nori valgyti. Jie minta mokytojų energija ir nervų ląstelėmis. O kartais išaušta gailestingumo dienos – jie atiduoda tą susiurbtą energiją, ir padovanoja paruoštus namų darbus, ar net pasako, kad pamoka jiems buvo labai įdomi. Čia viskas keičiasi, bet kai kurie dalykai išlieka tokie pat – mokytojams sunku perprasti mokinius, kaip ir mokiniams mokytojai atrodo kaip ateiviai iš kito pasaulio. Kokio kito pasaulio… mus skiria tik kartos ir priskirtas socialinis vaidmuo. Ir vis dėlto… visi mes žmonės, turintys savų poreikių ir savo požiūrį į tam tikrus dalykus.“

Loreta Puskunigė

Icon_downloadAtsisiųsti EPUB formatu (į išmanųjį telefoną, planšetę, kompiuterį etc.)

Icon_readSkaityti naršyklėje (*pastaba)

Icon_read Atsisiųsti iš “Apple iTunes“

Pirmoji L. Puskunigės knyga “Pasiaiškinimas“ (irgi elektroninė, irgi nemokama) – čia.

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s