Justinas Žilinskas „Sarbintai“

Šeštoji fantasto, vaikų rašytojo Justino Žilinsko knyga. Neįtikėtinai taiklūs (ir skaudūs) atminties šūviai – trapūs paminklai vaikystei tolstančiame lietuviškame kaime, kurio šiandien jau nebėra ir niekada nebebus.

Kaip vienas iš paminklų knygoje palikta ir autentiška ano meto leksika – tarmybės, svetimybės.

„Ne, tai – ne memuarai. Tai – liudijimai tai kartai, kuri jau augo mieste, bet dar turėjo ir kaimus. Tai – truputis vaikystės nostalgijos, vaizdų ir viso to, ką mes, antra karta nuo žagrės, bet dar žinanti, kas yra žagrė, nešamės per gyvenimą, bet jau neperduosim savo vaikams. Darbinis šių vaizdelių pavadinimas buvo „Antros kartos nuo žagrės ABC“. Tik nebėra tų, ką vertėtų šios ABC mokyti.“

Justinas Žilinskas

Icon_downloadAtsisiųsti EPUB formatu (į išmanųjį telefoną, planšetę, kompiuterį etc.)

Icon_readSkaityti naršyklėje (*pastaba)

Icon_read Atsisiųsti iš “Apple iTunes“

Komentarai
 1. Ina parašė:

  Labai patikoknyga. Tiesiog prarijau. Mano vaikystė… Tokia gyva, su visais garsais ir kvapais… Ir dabartis. Turim tą senelių sodybą. Ir ltgiai taip išvažiuojam, pakabindami naują rankšluostį…
  Ačiū autoriui.

 2. Martynas parašė:

  Artėju link 40 – ies, lyg ir ne ta karta, kuri tai suvoktų, bet dar užgriebiau, ir visi neblogai, gal dėl atminties, gal dėl savo meto vaikiško imlumo. Visą tai perėjau ir patyriau, ir Aukštaitijoje, ir Dzūkijoje. Tačiau Justino išskirtinumas- pats, sakykime, pateikimas- linksmas, nuoširdus, be tų tokių jau įprastų dejonių ir bėdavojimų. Skaitydamas lyg perėjau visą kelią, nuo keleivinės iki elektros skaitiklių, tamsių naktų, kai nuvarvinus kokiame kampe skuti į šiltą trobelę ir susirangai pataluose laimingas. O kur tie, tuo metu, siaubingi uogų rinkimai ir visokios nemalonios užduotys, kai siela veržiasi prie upės ir į visokius griovius ir ravus, ant lieptelių, pas įdomius smagius senus žmones, kurie dingo dingo it visa epocha. Skaitant dainavo širdis, sukilo geriausios emocijos- o kaimas mūsų gražus, autorius tą užkabino, sakykime, tobulai ir idealiai!

 3. Remigijus parašė:

  puikus gyvas tekstas, taip ir girdisi, kvepia ir matosi visi įvykiai

 4. Justina parašė:

  Nepaprastai šaunus potyris skaityti tokį kūrinį! Lyg autorius kalbėtû tam tikru kodu, kuris daugumai mano bendraamžiû akivaizdžiai neįkandamas, tuo metu pati, savo kailiu gerai žinodama, kas už jo slypi, mėgaujiesi kiekviena eilute. O jau tas pasakojimas apie vaikiškà katorgà prie sarbintû – juokiausi sau iki ašarû – oi, kaip viskas pažįstama!
  Nuoširdžiausias ačiū Autoriui už atgaivintus vaikystės prisiminimus.

  Justina

 5. Daiva parašė:

  Lyg mano vaikystės Vasaros:) Ačiū!

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s