Evaldas Ignatavičius – “Užsklanda“

virselis-uzsklanda-640Naujoje Evaldo Ignatavičiaus poezijos knygoje (anksčiau išleista „Laikinųjų reikalų patikėtinis“ (2008), su kitais autoriais – antologijos „Svetimi“ (1994) ir „Svetimi po 20“ (2014)) skaitytojas ras ir naujų, ir jau publikuotų knygose bei periodikoje tekstų. Evaldo eilėraščiai – žaismingi, kiek asketiški, kartais nostalgiški, kartais ironiški poetiniai (pa)stebėjimai, nuo trumpo, bet itin talpaus dvieilio ar trieilio iki mažų šekspyriškų dramų, nuo lengvos poetinės žaismės iki netikėtos egzistencinės nuostabos.

„Turbūt svarbiausia mano kūrybos tema – tolstančių, blunkančių laike ir erdvėje Namų ieškojimas. Su juo susijusios ir Tėvynės, Dievo paieškos, kaip pastanga suteikti šiems Namams saugumo ir pastovumo jausmą pasaulyje, kuriame kaleidoskopiškai keičiasi laikini būstai, viešbučiai, gelžkelio stotys… Visus tuos ieškojimus gaubia tūkstantmetė Kultūra, suteikianti orientyrus šioms klajonėms ir įkvėpimo jas lydintiems tekstams.

Sudarinėjant rinktinę neapleido tam tikro užbaigto etapo jausmas: pasikartojančios per šiuos tris dešimtmečius mano kūrybos temos, įvaizdžiai sąskambiai… Tad labai natūraliai radosi ir eilėraščių knygos pavadinimas – Užsklanda: kuria užsklendžiama erdvė nuo namų durų, teatro scenos iki kompiuterio ekrano. Tad imkite ir skaitykite, kas išguldyta šioje užsklandos pusėje, o kas bus kitoje – palikime naujų nesibaigiančių klajonių ir dėlionių atgarsiams ir ataidėjimams.“

Evaldas Ignatavičius

Icon_downloadAtsisiųsti EPUB formatu (į išmanųjį telefoną, planšetę, kompiuterį etc.)

Icon_readSkaityti naršyklėje (*pastaba)

Icon_read Atsisiųsti iš “Apple iTunes“

 

Komentarai
  1. Rimantas Puronad parašė:

    Puiku

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s