Dainius Dirgėla – “Gurkšnis dangaus“

Toli gražu nenaujas vardas lietuvių literatūroje ir fotografijoje – Dainius Dirgėla – savo šeštojoje knygoje skaitytojams ir matytojams siūlo gana naujo žanro – fotohaigos – kūrinių kolekciją. „Gurkšnis dangaus“ – knyga, kurią galima atsiversti vėl ir vėl, ir kiekvienas jos lapas – žodžio ir vaizdo akordas – gali suskambėti vėl naujai, netikėtai.

Dainiaus Dirgėlos fotohaiga nėra nuotrauka, iliustruojanti trieilį, ar trieilis, aprašantis nuotrauką. Ji panašesnė į žodžio ir vaizdo šokį – kartais lyrišką valsą, kartais aistringą tango ar žaismingą džaivą.

„Japonų tradicijoje haiga – tai haiku poeto sukurtas japoniško stiliaus piešinys su jo užrašytu haiku. Šiais visuotinės fotografizacijos laikais piešinį dažnai pakeičia fotografija. Tad fotohaiga – nuotrauka, kurią papildo joje įrašytas trieilis. Sustabdyta fotografinė akimirka ir trys eilutės teksto išplečia viena kito erdves, tiek vaizdas, tiek tekstas tarpusavyje suskamba naujai ir netikėtai, skirtingai nei žiūrėtum vien tik į fotografiją ar skaitytum vien tik trieilį. Man fotohaigos – savitas žiūrėjimo į pasaulį būdas, kuriuo stengiuosi pamatyti kuo daugiau jo neišsenkamų sluoksnių.“

Dainius Dirgėla

Icon_downloadAtsisiųsti EPUB formatu (į išmanųjį telefoną, planšetę, kompiuterį etc.)

Icon_readSkaityti naršyklėje (*pastaba)

Icon_read Atsisiųsti iš “Apple iTunes“

 

Komentarai
  1. Rima Rita parašė:

    Patiko.

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s