Du procentai

Skirkite savo pajamų mokesčio dalį naujos lietuvių literatūros gimimui

Vaikų namai, gyvūnų prieglaudos, darželiai, mokyklos – taip, mes tiesiog PRIVALOME savo dviem procentais paramos kamšyti šias baisias skyles, žiojinčias valstybėje. Taisyti PRAEITIES klaidas.

Bet kokią ATEITĮ turime kaip tauta ir valstybė? Mes, “Naujo vardo” įkūrėjai, giliai tikime, kad kultūra, literatūra, nauji lietuvių autoriai ir jų kūriniai yra būtent tai, kas ne tik dabar vienija ir stiprina mus kaip tautą, bet ir ateity suteiks galimybę išlikti tokiais, kokiais vis rečiau jaučiamės: stipriais, išdidžiais, vieningais. Ar bent tiesiog išlikti…

Leidžiame ir visada leisime visiškai nemokamas naujų talentingų autorių elektronines knygas, su malonumu tam skirsime savo laiką ir energiją. Tačiau susiduriame ir su sunkumais: vis mažėja už “ačiū” knygas pasiryžusių redaguoti, iliustruoti, maketuoti bendraminčių. Visiems juk reikia užsidirbti ir duonai kasdieninei. Todėl jei nutartumėte savo 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skirti naujų lietuvių literatūros autorių leidybai – galbūt visi drauge sugebėtume išlaikyti tą šviesos kibirkštėlę negailestingo socialinės realybės tunelio gale.

Skirkite savo 2 proc. pajamų mokesčio internetu:

Prisijunkite prie e-deklaravimo sistemos internetu Jums patogiu būdu (per banką, VMI priemones ar elektroninį parašą). Tai galite padaryti ČIA.

Prisijungę prie sistemos, dešinėje pusėje pamatysite blokelį „Paramos skyrimas“. Paspaudę ant jo, viršuje rinkitės punktą „Parama“. Jums atsivers FR0512 v.3 forma (pildyti tiesiogiai portale), kurioje  tereikia įrašyti:

  • 1–4 laukeliai – Jūsų duomenys
  • 5 laukelis – mokestinis laikotarpis: 2016
  • 6S – uždėti varnelę
  • E1 – gavėjo tipas: 2
  • E2 – gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 304430707
  • E4 – norėdami skirti visus 2%, įrašykite 2
  • E5 langelyje galite nurodyti, kad skiriate 2% GPM keliems metams į priekį – iki 2020 metų imtinai.

Galite savo 2 proc. pajamų mokesčio skirti ir išsispausdinę bei užpildę šią PDF formą (sudėtingesnis būdas). Ją reiktų įteikti savo gyvenamos vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinio skyriaus darbuotojui (mokesčių administratoriui), arba išsiųsti paštu į VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrių adresu: Neravų g. 8, 66257 Druskininkai (reikia pateikti ir asmens tapatybės dokumentą). Plačiau apie šias alternatyvas rasite ČIA.

Jau išdalinote savo liūdesį, džiaugsmą ir nerimą (t.y., 2 proc. GPM) kitiems, o gal nesate GPM mokėtojas, bet vis tiek norite dalyvauti kasdienėje mūsų šventėje, kurioje nauji autoriai randa savo skaitytojus, o skaitytojai – naujus lietuvių literatūros autorius? Tada Jums – ČIA.